ائمه جمعه، پدران معنوی جامعه

به گزارش بازتاب خبر، اسفندیار تاجمیری در آئین معرفی امام جمعه جدید شاهین‌شهر، که شامگاه سه‌شنبه در مصلی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: جا دارد از زحمات ۱۷ ساله امام جمعه سابق، حجت‌الاسلام مرتضی ملکیان قدردانی کنیم. امروز، فصل جدیدی از خدمت و تولای امور دینی در شاهین‌شهر رقم می‌خورد.

وی تصریح کرد: ائمه جمعه نقش پدران معنوی جامعه را بر عهده دارند و تبیین کنندگان اخبار، وقایع، بایدها و نبایدها، نیازهای خبری و اطلاع‌رسانی در حوزه سیاسی، اجتماعی، دینی و زمینه‌ساز انسجام، وحدت و پویایی میان آحاد مردم در جامعه هستند.

فرماندار شاهین شهر با اشاره به اوج دشمنی‌ها و عداوت‌های جهانی علیه جمهوری اسلامی و مشکلات معیشتی مردم، گفت: نیاز جامعه کنونی پویایی، وحدت، انسجام و هم‌آوایی است و این مهم جز با اتحاد عموم مردم از اقشار مختلف و آگاهی سازی عمومی ائمه جمعه و امر خطیر اقامه نماز جمعه میسر نمی‌شود.

تاجمیری بر اخلاق، قانون‌مداری و مردم داری تأکید کرد و افزود: نماز جمعه ظرفیتی در راستای ارتقای جامعه و بهبود امور به نفع مردم بوده و این شهرستان برای ارتقا و پیشرفت بیش از هر زمان دیگری به نظم و انضباط نیاز دارد.

در این آئین حجت‌الاسلام صالحیان مدیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه از زحمات حجت‌الاسلام ملکیان قدردانی و حجت‌الاسلام هاشمی را به امامت جمعه شاهین شهر منصوب کرد.

حجت‌الاسلام ملکیان اکنون امامت جمعه سپاهان‌شهر را بر عهده دارد و حجت‌الاسلام “هاشمی” پیش‌تر امام جمعه قهدریجان بوده است.

انتهای پیام

کد خبر: 27256
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.