ارتقاء سواد رسانه‌ای در دستور کار شورای اطلاع‌رسانی قرار بگیرد

به گزارش بازتاب خبر، به نقل از روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت اطلاعات در عصر ارتباطات، اظهار کرد: قدرت در دنیای امروز در ایجاد ارتباط موثر و اثر گذار است.

استاندار قم با بیان  پایان عصر انحصار اطلاعات در دوره کنونی، افزود: تفکرات جناحی و گروهی در دنیای اطلاعات کنونی جایی ندارد و باید در این زمینه استراتژی صحیح و تعامل در ارتباطات را در پیش گرفت.

 استاندار قم با بیان مطالبی پیرامون قانون بیست هشتاد در عرصه اطلاعات، اضافه کرد: بیست درصد از کشورها هشتاد درصد اطلاعات مصرفی جهان را تولید میکنند و قدرت در دست کسی است که تولید کننده اخبار باشد.

وی با تاکید بر اهمیت مدیریت افکار عمومی در جامعه، تصریح کرد: مدیر کارآمد باید بتواند ضمن تفکر و تولید داده‌های خبری مناسب در حوزه ذیربط، اقبال عمومی در جذب این افکار را ایجاد کند و پاسخگوی اخبار در حوزه مسئولیت خود باشد.

سرمست با تشریح رسالت این شورا در سیاست‌گذاری اطلاع‌رسانی در استان  ادامه داد: این شورا مکلف است تا برش استانی سیاست‌های کلان نظام و دولت در حوزه اطلاع‌رسانی را بر اساس شرایط و ظرفیت‌های استان برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کند.

استاندار قم بر اهمیت آموزش در حوزه اطلاع‌رسانی و ارتقاء سواد رسانه‌ای  نیز تاکید کرد و گفت: استفاده از اساتید و صاحب‌نظران حوزه ارتباطات و نیز فعالان مجازی و صاحبان رسانه در جلسات شورای اطلاع‌رسانی ضروری است.

مقام عالی دولت در استان به ظرفیت‌های بالقوه موجود در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: خدمات دولت در عرصه‌های مختلف و توانمندی دولتمردان در ایجاد فضای آرامش بر افکار عمومی با تعامل و خودباوری دستگاه‌های مختلف ایجاد خواهد شد.

چاپ چاپ کد خبر | : 26295
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.