اشتباه‌هایی که سفر شما را مختل می‌کنند

در واقع رزرو بلیط هواپیما، ساده‌ترین قسمت شروع مسافرت با هواپیما بوده و اگر برای سفرتان، برنامه‌ریزی مناسبی نداشته باشید و از اشتباهاتی که در ادامه آورده شده‌اند، پرهیز نکنید، مسافرت‌تان چنگی به دل نخواهد زد. برای اینکه با این اشتباهات آشنا شوید، با ادامه مطلب همراه شوید.

 

  1. توجهی به زمان پروازتان ندارید

این اشتباه یکی از رایج‌ترین اشتباهات مسافرانی است که هنگام رزرو بلیط هواپیما مرتکب می‌شوند. آن‌ها فکر می‌کنند، فقط همین که بتوانند بلیط‌شان را رزرو کنند، کافی است. توجه‌نکردن به زمان حرکت و زمان رسیدن به مقصد، می‌تواند سفرتان را به یک کابوس تبدیل کند.

برای مثال تصور کنید که در ساعت 4 صبح به مقصد می‌رسید. در این زمان، نه تاکسی و نه هیچ سرویس دیگری در دسترس‌تان نخواهد بود تا شما را به هتل موردنظرتان ببرد. یا اگر هم در دسترس باشد، به سختی پیدا می‌شود.

بنابراین هنگام خرید بلیط هواپیما، به زمان حرکت و زمان رسیدن به مقصد با تاخیرهای معمول سفرهای هوایی، توجه کنید تا مسافرت‌تان را تحت تاثیر قرار ندهد.

 

  1. 2. برنامه‌ریزی‌تان برای سفر مناسب نیست

شاید از آن دست مسافرانی باشید که فقط یک چمدان، همراه‌تان داشته باشید، شاید هم آن‌قدر زیاده‌روی کنید که ریز ‌و ‌درشت چیزهایی که لازم دارید و ندارید را همراه خودتان ببرید. هر دو روش اشتباه است. البته که بیشتر هواپیماها محدودیت‌هایی برای باری که همراهتان دارید، دارند، اما آیا واقعا به همه آن چیزی که در کیف‌ها چمدان‌های‌تان گذاشته‌اید، نیاز دارید؟

همیشه بعد از رزرو بلیط از علی بابا، به این فکر کنید که آب‌وهوای مقصد در چند روزی که در آن اقامت خواهید داشت به چه شکلی خواهد بود؟ آیا آب‌وهوای گرم یا بارانی و یا برفی خواهد بود؟ آیا نیازی به بردن لباس‌های گرم خواهید داشت؟ بهترین کار این است که قبل از سفر، آب‌وهوای مقصد را بررسی کرده و متناسب با آن، وسایل‌تان را همراه خود ببرید.

 

  1. 3. آمادگی نداشتن برای وقتی که به مقصد رسیده‌اید

این اشتباه را بیشتر مسافران مرتکب می‌شوند. شروع مسافرت، فقط رزرو بلیط هواپیما نیست، بلکه باید برای رسیدن به مقصدتان و اینکه در آنجا چه کار باید بکنید نیز، برنامه داشته باشید. آیا چیزی درباره هزینه حمل‌ونقل از فرودگاه به هتل می‌دانید؟ آیا از قبل برنامه‌ریزی برای هزینه‌های جانبی سفرتان کرده‌اید؟

قبل از شروع سفرتان، همه جوانب را در نظر گرفته تا هنگامی که به مقصد رسیدید، سردرگم نشوید.

 

  1. 4. بررسی‌نکردن ضروریات موردنیاز برای ورود به مقصد

اگر سفر خارجی در پیش دارید و بلیط هواپیمای‌ را از علی بابا رزرو کرده‌اید، باید به این مورد توجه ویژه داشته باشید. هنوز هم کشورهایی هستند که برای مسافرت به آن‌ها، باید ویزایتان را همراه خودتان ببرید، البته برای ورود به بیشتر کشورها به پاسپورت نیز نیاز خواهید داشت.

پس بهتر است قبل از اقدام به رزرو بلیط هواپیما، به فکر تهیه ویزا و پاسپورت باشید تا سفرتان مختل نشود.

 

  1. 5. برچسب‌نزدن به چمدان‌ها و وسایل‌تان

 

فقط یک لحظه تصور کنید، سفرتان تمام‌شده است و منتظر هستید که چمدان‌ها و وسایل‌تان را بردارید و از فرودگاه خارج شوید؛ اما وقتی می‌خواهید چمدان‌تان را بردارید، می‌بینید بیشتر چمدان‌ها، یک شکل یا یک رنگ هستند. اینجاست که با خودتان می‌گویید که کاش بر روی وسایلم برچسب می‌زدم تا به راحتی آن‌ها را پیدا می‌کردم.

برچسب‌زدن به وسایل، نه تنها به شما برای پیداکردن آنها کمک زیادی خواهد کرد، بلکه حتی اگر مسافرانی آن‌ها را به اشتباه برداشته باشند نیز با خواندن برچسب متوجه اشتباه خود می‌شوند؛ بنابراین بر روی همه وسایل‌تان یک برچسب هم رنگ با اسم خودتان بزنید.

 

  1. 7. همراه ‌نبردن پول محلی در سفرهای برون‌مرزی

این مورد یکی از اشتباهات رایج اغلب مسافرانی است که به کشورهای خارجی سفر می‌کنند. همراه نداشتن پول محلی آن کشور، می‌تواند دردسرهای بزرگی را در بدو ورودتان به آن کشور برایتان درست کند. پس بهتر است همیشه مقداری پول محلی آن کشور را همراه‌تان ببرید تا چنین اشتباهاتی، مسافرت‌تان را مختل نکنند.

 

رزرو بلیط هواپیما همیشه آسان‌ترین قسمت برنامه‌ریزی برای مسافرت با هواپیما است. اشتباهاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانند لذت سفرتان را از بین برده و سفرتان را به سفری کابوس‌وار تبدیل کنند. اشتباهات بالا تنها 6 مورد از اشتباهاتی بودند که باید از اجتناب آن‌ها، پرهیز کنید. اشتباهات دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند باعث مختل‌شدن سفرتان شوند.

مثلا بیشتر کشورها، محدودیت‌هایی در بردن وسایل مخصوص به آن کشورها دارند و درصورتی‌که این وسایل همراه‌تان باشند، احتمال اینکه مانع ورود شما به کشورشان شوند، وجود دارد. بنابراین با محدودیت‌ها آن کشور آشنا شوید تا با این مورد روبرو نشوید.

به‌طو‌کلی مسافرت با هواپیما بسیار لذت‌بخش خواهد بود، اگر از اشتباهاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، پرهیز کنید.

 

کد خبر: 27409
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.