افزایش سهمیه بومی استان بوشهر/پزشکی و پرستاری بیشترین پذیرش را دارند

به گزارش بازتاب خبر، دکتر صمد اکبرزاده با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۱۲۶ دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی و بهداشت و تغذیه در حال تحصیل هستند.

وی عنوان کرد: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مقاطع تحصیلی کاردانی با یک‌رشته، کارشناسی با ۱۶ رشته، کارشناسی ارشد با ۱۰ رشته، دکتری حرفه‌ای با دو رشته، دکتری تخصصی با چهار رشته و دکتری پژوهشی با دو رشته به تحصیل اشتغال دارند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای شروع سال تحصیلی جدید افزود: بر اساس اعلام سازمان سنجش در مهرماه امسال پذیرای ۳۷۰ دانشجوی جدیدالورود هستیم و  معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ۵ دانشکده و  ۳۵ رشته مقطع تحصیلی به استقبال سال جدید تحصیلی می‌رود.

افزایش ۲۰ درصدی پذیرش دانشجوی بومی استان نسبت به سال قبل

وی با تشریح برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تأمین نیروی انسانی مورد نیاز استان، خاطرنشان کرد: سهمیه پذیرش دانشجویان بومی استان بوشهر نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد بیشتر شده است.

اکبرزاده تصریح کرد: با توجه به سهمیه اعلام‌شده از سوی سازمان سنجش رشته‌های پزشکی و پرستاری به ترتیب با تعداد ۶۴ و ۵۵ دانشجو بیشترین پذیرش را نسبت به سایر رشته‌های دانشگاه به خود اختصاص داده‌اند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: نام‌نویسی از دانشجویان جدیدالورود بر اساس اعلام سازمان سنجش در هفته آخر شهریورماه صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برنامه زمان‌بندی‌شده نام‌نویسی دانشجویان جدید پس از اعلام سازمان سنجش از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نشانی www.bpums.ac.ir اعلام می‌شود.

انتهای پیام

چاپ چاپ کد خبر | : 25601
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.