الگوی بکارگیری نیروها در آموزش و پروش هرمزگان نادرست است

به گزارش بازتاب خبر، جمشید انصاری شب گذشته(۱۹ مهر) در تشریح سفر دو روزه اش به استان هرمزگان در جمع خبرنگاران، افزود: استان هرمزگان ۲.۲ از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد که سهمیه این استان در هفتمین آزمون استخدامی ۲.۹۸ درصد است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: از ۳۰ هزار و ۲۹۰ سهمیه استخدامی در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور، ۸۸۸ سهمیه به استان هرمزگان تعلق دارد.

وی اظهار کرد: از سال ۹۵ مقرر شد غیر از آزمون عمومی هیچ نوع استخدامی انجام نشود و دستگاه های اجرایی نمی‌توانند به صورت انفرادی آزمون برگزار کنند یا بدون آزمون کسی را استخدام کنند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص کمبود نیروی انسانی در برخی دستگاه‌های استان، تصریح کرد: توزیع نیروی انسانی در استان‌ها وضعیت مطلوبی ندارد و ابن موجب کمبود نیروی انسانی در یک شهر و مازاد نیروی انسانی در شهر دیگر شده است.

انصاری افزود: سازمان اداری و استخدامی در توزیع استانی نیروها دخالتی ندارد و صرفا اختصاص نیرو به دستگاه‌های اجرایی بر عهده این سازمان است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص موضوع کمبود نیرو در دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، دانشگاه علوم‌پزشکی می‌تواند تعدادی از نیروهای خود را از طریق درآمدهای اختصاصی از جمله درآمد بیمارستان‌ها جذب کند.

انصاری بیان کرد: در جلسه‌ای که به همین منظور در استان برگزار شد مقرر شد در جذب نیروهای موردنیاز این دانشگاه از وزارت بهداشت درخواست مساعدت شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پروش هرمزگان با کمبود نیرو مواجه نیست بلکه الگوی بکارگیری نیروها نادرست است، اضافه کرد: ۵۰ درصد نیروی آموزش و پروش هرمزگان به عنوان معلم و ۵۰ درصد دیگر در مشاغل ستادی هستند که این نسبت در کشور ۶۸ درصد در مقابل ۳۲ درصد است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص جذب و نگهداشت نیروها در جزایر استان نیز افزود: برای این منظور باید به کارکنان ساکن در این جزایر پرداختی خاصی تعلق بگیرد که مقرر شده است در این زمینه با همکاری استانداری هرمزگان طرحی به هیات دولت ارائه شود.

وی در خصوص بومی گزینی نیروها نیز خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۶ جذب نیرو بر اساس سهمیه بومی صورت می‌گرفت که با توجه به ابطال این تصمیم توسط دیوان عدالت اداری در سال ۹۷، دیگر امتیاز بومی به داوطلبان تعلق نمی‌گیرد.

انتهای پیام

کد خبر: 27462
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.