بانک ملی ایران ۹۱ ساله شد

به گزارش بازتاب خبر، بنابر اعلام بانک ملی ایران، متن پیام محمدرضا، حسین‌زاده، مدیرعامل این بانک در ادامه آمده است که می‌خوانیم.

۹ دهه پیش آرزوی مردم ایران رهایی از سلطه اقتصادی و سیاسی بیگانگان و جلوگیری از تسلط آن‌ها بر منابع حیاتی و ذخایر کشور با تأسیس یک بانک ملی بود و حالا ۹۱ سال پرافتخار از تأسیس «بانک ملی ایران» و تحقق این آرزوی دیرینه می‌گذرد.

اکنون ۹۱ سال است که از تأسیس بانک ملی ایران می‏‌گذرد. بانکی که روزگاری تنها در چند گیشه خلاصه می‌شد و با سرمایه‌های مردمی راه‌اندازی شده بود. این بانک نهادهایی مانند بانک مرکزی، بانک کشاورزی و… را در دل خود داشت که بعدها با تصویب لایحه اساسنامه بانکی و پولی ایران در مجلس، وظایف بانک مرکزی مانند حق انحصاری انتشار اسکناس و تنظیم جریان پول کشور از آن منتزع شد. همچنین با افزایش شعب بانک، بانک فلاحتی یا همان بانک کشاورزی امروزی نیز متولد شد.

بانک ملی ایران امروز  با تکیه بر اعتماد مردمی، در بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای، عمرانی و زیربنایی در کشور ایفای نقش می‌کند و بسیاری از پروژه‌های عام‌المنفعه مانند ساخت مدارس، راه‌های روستایی، خانه‌های بهداشت و … با حمایت‌های این بانک برای آبادانی ایران اجرا شده است.به‌ جرئت می‌توان گفت امروز این نهاد مالی یکی از عظیم‌ترین و استوارترین بنگاه‌های اقتصادی کشور است و به اذعان بسیاری از مقامات بلندپایه، بازوی اقتصادی دولت تلقی می‌شود و نقش آن در اجرای سیاست‌های توسعه‌ای کشور انکارناپذیر است.

مشتریان بانک امروز تنها با یک‌نهاد فعال در حوزه پولی و مالی در ارتباط نیستند، بلکه بانک ملی ایران را در قامت یک سازمان دانش‌بنیان، عمل‌گرا و تحول‌خواه مشاهده می‌کنند و با اعتمادی ۹۱ ساله یاریگر همیشگی این بانک می‌باشند.

این بانک همواره تلاش کرده تا مشتری مداری را سرلوحه خود قرار داده و ارائه خدمات سهل‌تر در کوتاه‌ترین زمان ممکن را برای مشتریان امکان‌پذیر کند و حالا مشتریان با سامانه‌های غیرحضوری مانند «بام»، «بله» و «بانک آفیسر» از مراجعه به شعبه بانک بی‌نیاز هستند.

بانک ملی ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین بانک دولتی با حضور همیشگی خود در تمامی دوران‌های سخت کشور نظیر جنگ و تحریم اقتصادی سعی در ادای دین خود به ملت شریف ایران داشته و همراه همیشگی دولت و مردم بوده است.

فعالیت‌های مولد بانک در قالب معاملات بانکی که نشأت گرفته از قوانین بانکداری اسلامی است، سبب توسعه چشمگیر راه‌اندازی و احیای کارخانه‌های صنعتی، کشاورزی و تولیدی متعلق به بخش‌های خصوصی، تعاونی و دولتی در سال‌های پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بوده است و این بانک ضمن ایفای نقش تعیین‌کننده خود در سازندگی میهن اسلامی، در راستای اصلاح و استحکام بیشتر ساختار مالی کشور نیز نقش داشته است.

بانک ملی همواره در تلاش است تا در کنار پرآوازه کردن نام خود در نظام بانکی، در عرصه بین‌الملل و همپای بزرگ‌ترین بانک‌های جهان نیز پرافتخار باشد.

انتهای رپرتاژ آگهی

کد خبر: 25658
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.