تبریک فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به بانوان ایرانی

به گزارش بازتاب خبر،کنگره سالیانه فدراسیون جهانی وزنه برداری در حاشیه مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹  برگزارشد. در این کنگره اعلام شد که امسال بیش از ۱۱۰۰ تست دوپینگ در طول مسابقات مختلف از ورزشکاران ۸۹ کشور گرفته شده است. همچنین سه کشور جدید هم  درخواست داشته‌اند به عضویت فدراسیون جهانی وزنه برداری در آیند. کشورهای برمودا، جزایر ویرجین بریتانیا و سنت لوسیا این سه کشور هستند.

کمیسیون زنان هم گزارشی از پیشرفت ارتقا برابری جنسیتی ارائه کرد و البته در این گزاش به اشاره‌ای هم به ایران شد. با توجه به اینکه تیم ملی وزنه‌برداری بانوان ایران برای نخستین‌بار در مسابقات جهانی شرکت می‌کند، سایت فدراسیون جهانی نوشت: در کنگره جهانی تبریک ویژه‌ای هم به فدراسیون ایران گفته شد که برای نخستین‌بار ورزشکاران خانم را خود را در مسابقات جهانی شرکت داد.

 تیم ایران با چهار وزنه بردار ( پوپک بسامی، ابریشم ارجمند خواه، الهام حسینی و پریسا جهانفکریان) در این مسابقات شرکت کرده است.

به گزارش بازتاب خبر، مسابقات قهرمانی جهان از امروز (چهارشنبه) آغاز شد و از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه به وقت ایران حافظ قشقایی در وزن ۵۵ کیلوگرم روی تخته مسابقات می‌رود.

انتهای پیام

کد خبر: 26068
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.