توزیع ۸ تن سیب درختی در موکب شهدای مدافع حرم در مرز شلمچه

به گزارش بازتاب خبر، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام قاسم مومنی شاد افزود: هشت تن سیب اهدایی استان کهگیلویه و بویراحمد که از محل مشارکت های مردمی تهیه شده است در موکب شهدای مدافع حرم در مرز شلمچه بصورت شبانه روزی در حال توزیع بین زائرین اربعین حسینی است.

وی اظهارکرد: از تاریخ نوزده مهرماه در این موکب در حال خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی می‌باشیم و این خدمت تا یک هفته بعد از اربعین حسینی ادامه دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امام حسن عسکری(ع) در حدیثی علامت‎های «مؤمن»را پنج چیز شمرده است: ۵۱ رکعت نماز، زیارت اربعین، انگشتر کردن در دست راست، پیشانی بر خاک نهادن و «بسم الله» را در نماز، آشکارا گفتن.

مومنی شاد بیان کرد: ائمه هدی(ع) بارها در روایات خود، پیاده روی به سمت حرم امام حسین(ع) را توصیه کرده اند و برای هر قدمش اجر و مغفرت ویژه ای در نظر گرفته اند.

توزیع روزانه ۱۰۰۰ پرس غذا در موکب شهدای مدافع حرم در مرز شلمچه

همچنین حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: روزانه هزار پرس غذا در سه وعده غذایی صبحانه، نهار و شام در موکب شهدای مدافع حرم در مرز شلمچه بین زائرین اربعین حسینی توزیع می‌گردد.

وی افزود: روزانه هزار پرس غذا در سه وعده غذایی صبحانه، نهار و شام در موکب شهدای مدافع حرم در مرز شلمچه بین زائرین اربعین حسینی توزیع می‌گردد.

جنتی پور اظهارکرد: اقلام فرهنگی از جمله چفیه، پیشانی بند، کوله پشتی در بین زائرین اربعین حسینی توزیع می شود. نمازهای روزانه بصورت جماعت برگزار و بعد از هر نماز، بیان احکام توسط مبلغ مستقر در موکب صورت می پذیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: چهارده نفر از خدام بقاع متبرکه استان بصورت تبرعی در موکب مستقر و در حال خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی هستند.

جنتی پور بیان کرد: موکب شهدای مدافع حرم در مرز شلمچه بصورت شبانه روزی فعال بوده و چای، آب، خرما و سیب بصورت شبانه‌روزی بین زائرین توزیع می شود.

وی عنوان کرد: موکب شهدای مدافع حرم دارای دو ساختمان بزرگ و مجزا جهت اسکان زائرین است و امکانات بهداشتی مثل سرویس های بهداشتی و حمام برای استفاده زائرین آماده است.

انتهای پیام

چاپ چاپ کد خبر | : 27997
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.