خروج روزانه بیش از 1000 راس دام زنده از کهگیلویه و بویراحمد

‌«مجید علی پور»، در گفت‌وگو با خبرنگار بازتاب خبر،در خصوص دلایل گرانی گوشت قرمز در استان افزود: بارگیری و خروج دام استان به استانهای همجوار از جمله اصفهان و فارس مهمترین دلایل گرانی گوشت قرمز در بازار استان است‌.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از 1000 راس دام از استان بارگیری و خارج می شود، بیان کرد: تا تیرماه از خروج دام جلوگیری شد اما بعد از این اقدام به خروج دام می شود. به علت اینکه خریداران دام در استانهای همجوار دام استان را به قیمت بیشتر می خرند، دامداران و عشایر دام خود را از استان خارج می کنند‌.

مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مشکل اساسی استان راه اندازی میدان عرضه دام بود که با راه اندازی این میدان عملا چون میدان شخصی بوده، استقبالی از سوی دامداران و عشایر نشده است‌.

تنها را تنظیم بازار راه اندازی میدان دام در کشتارگاه

علی پور تصریح کرد: باید کشتارگاه موظف شود که میدان عرضه دام راه اندازی کند و کشتارها و قصابان از این میدان خریداری کنند و در این صورت آماده همکاری با کشتارگاه هستیم‌.

وی ادامه داد: تنها راه تنظیم بازار گوشت قرمز استان خرید دام از عشایر از سوی کشتارگاه و راه اندازی میدان عرضه دام زنده در کشتارگاه است.

انتهای پیام

چاپ چاپ کد خبر | : 26058
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.