دانشجویان به آموزش‌های مهارتی تمایل پیدا کرده‌اند

محمد علی گودرزی در گفت‌وگو با بازتاب خبر اظهار کرد: جهاد دانشگاهی ۴۷ مرکز علمی کاربردی در استان‌های مختلف راه اندازی کرده که در برخی استان‌ها مثل کرمان بیش از یک مرکز فعال داریم.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی به جز بوشهر و یزد در تمامی استان‌های کشور مرکز علمی کاربردی دارد و خبر خوش این است که مجوز راه اندازی مرکز بوشهر اخذ شده و مراحل اداری آن در حال انجام است.

وی گفت: متاسفانه طی سال‌های گذشته شاهد کاهش جذابیت تحصیلات تکمیلی برای افراد هستیم، به همین دلیل جهاد دانشگاهی به دنبال آن است که به جای افزایش مراکز علمی کاربردی بر کیفی‌سازی آموزش‌ها تمرکز کند.

این مسئول تصریح کرد: هر چند تعداد دانشجویان کشور کاهش یافته، ولی علاقه افراد از سمت آموزش‌های نظری به آموزش‌های مهارتی سوق پیدا کرده و همین باعث شده مراکز علمی کاربردی در جذب دانشجو موفق عمل کنند.

وی گفت: به دنبال کیفی سازی مراکز علمی کاربردی هستیم و در حوزه کمی هم بیشتر بر روی افزایش تجهیزات و اجرای فازهای توسعه‌ای تمرکز می‌کنیم.

گودرزی در ادامه خاطرنشان کرد: البرز جزو کلان استاهای کشور است و به دنبال توسعه مرکز علمی کاربردی آن هستیم و اگر لازم باشد مرکزی در جوار مجموعه تحقیقاتی هلجرد راه اندازی می‌کنیم تا پیوند علم و صنعت را در این استان تقویت کنیم.

وی با اشاره به رایزنی برای اضافه شدن برخی رشته‌های کارشناسی ارشد به مراکز علمی کاربردی اضافه کرد: در صورت توافق، این دوره‌ها در رشته‌های محدود و در تعامل با صنعت برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

چاپ چاپ کد خبر | : 27979
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.