دانشگاه خوارزمی به کمک کمالشهری‌ها آمد

‌به گزارش بازتاب خبر‌، نشست بررسی همکاری‌های متقابل دانشگاه خوارزمی و شهرداری کمالشهر با حضور رئیس دانشگاه  خوارزمی، معاونین و مدیران ارشد دانشگاه با ناصری شهردار کمالشهر، قهرمان پوران رییس شورای اسلامی شهرستان کرج و علیزاده رییس کمسیون عمران شورای  اسلامی شهر کمالشهر  در دانشگاه خوارزمی  برگزار شد.

در ابتدای جلسه عزیزاله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی ضمن معرفی دانشگاه و فضای همکاری های متقابل بین دانشگاه و مجموعه شهرداری کمالشهر این گونه همکاری ها را موجب توسعه و پیشرفت منطقه خواند و تمام ظرفیت دانشگاه را در خدمت رشد و پیشرفت منطقه مهیا دانست.

حبیبی با بیان خدمات علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی  که دانشگاه می‌تواند ارائه کند از مشکلاتی که دانشگاه در مسیر رفت و آمد  دانشگاهیان  به سمت تهران و بالعکس دارند اشاره کرد و خواهان پیگیری مجدانه مسئولان استان در راه اندازی ایستگاه متروی دانشگاه خوارزمی که می‌تواند هم به دانشگاهیان و هم به مردم منطقه کمالشهر کمک شایانی کند، شد.

حبیبی ادامه داد: ما برای حمایت از پژوهش‌ها و رساله‌های کاربردی تمهیداتی همچون محاسبه یک مقاله به ازای انجام پژوهش و رساله کاربردی اندیشیده‌ایم ‌و پیشنهاد می‌شود در راستای توسعه کمالشهر سمیناری علمی در منطقه با استفاده از نظرات دانشگاهیان و خبرگان اجرایی برگزار گردد.

شهردار کمالشهر هم ضمن معرفی کمال شهر به عنوان سومین شهر پرجمعیت در شهرستان کرج و دومین شهر تاثیرگذار در منطقه با داشتن ۴۰۰ کارخانه صنعتی و فضایی مهاجرنشین، حضور دانشگاه در کنار دستگاه‌های اجرایی را لازم و ضروری دانسته و این حرکت را گامی در جهت عملیاتی شدن دانشگاه‌ها و علمی شدن شهرداری‌ها دانست.

وی از ظرفیت‌های موجود در شهرداری کمالشهر برای حمایت‌های مادی و معنوی از رساله‌های مقطع دکتری و ارشد با قابلیت حل مسائل و مشکلات منطقه کمالشهر در ضمن اجرایی بودن آنها گفت و از اولویت موضوع اقتصاد شهری در پروژه‌های شهرداری کمالشهر و لزوم استفاده از توانمندی دانشگاه خوارزمی به عنوان دانشگاه جامع و مادر در استان البرز و هم مرز با منطقه کمالشهر یاد کرد.

وی گفت: دانشگاه خوارزمی و شهرداری کمالشهر با انجام پروژه‌های مشترک و همکاری‌های متقابل می‌توانند چهره منطقه را به یک چهره علمی و فناورانه تبدیل کنند.

در ادامه قهرمان پوران رئیس شورای شهرستان کرج ضمن اعلام جمعیتی حدود ۱۷۰ هزار نفری در کمالشهر، این شهر را پنجاه و ششمین شهر پرجمعیت کشور و جزو نوادر شهرهایی که دارای ۲۲ سازمان و نهاد اداری و شهری است، نام برد و به آمار ترافیکی بالا و مهاجرت پذیری بسیار گسترده اشاره کرد.

وی برنامه‌هایی که دانشگاه در راستای همکاری با شهرداری کمالشهر ارائه کرده است را دارای قابلیتی بالا و لزوم ارائه برای دیگر شهرهای اطراف دانست.

در پایان مقرر شد تفاهم نامه ای جامع بین دانشگاه و شهرداری کمالشهر منعقد شود و یک تیم مشترک برای اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه همکاری های خود را به صورت عملیاتی آغاز کند.

انتهای پیام

چاپ چاپ کد خبر | : 22966
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.