مناطق ویژه برای واحدهای صادرات محور یک فرصت است

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی استان فارس اعتقاد دارد مناطق ویژه برای تمام واحدهای صنعتی و تولیدی صادرات محور، فرصتی مناسب برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی است.

به گزارش بازتاب خبر، نادر طیبی شامگاه چهارشنبه ۲۴ مهر در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در شیراز گفت: سرمایه گذاران می‌توانند با بهره‌گیری از شرایط خاص مناطق ویژه اقتصادی، دستگاه‌ها، ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز خود را بدون پرداخت عوارض گمرکی وارد کنند.

او با بیان اینکه تولیدکنندگان و صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات غذایی هم امکان واردات ماشین‌آلات و تجهیزات بسته‌بندی و سورتینگ را از طریق مناطق ویژه اقتصادی دارند، گفت: امتیازات ارایه شده در منطقه ویژه اقتصادی باعث خواهد شد تا قیمت تمام شده محصولات کاهش مناسبی را داشته باشد که این امر امکان رقابت در بازارهای جهانی را فراهم می‌کند.

طیبی همچنین گفت: واگذاری زمین بصورت اقساط بلند مدت با وجود زیرساخت لازم در این مناطق از دیگر امتیازات پیش بینی شده برای منطقه ویژه اقتصادی است.

وی در ادامه با اشاره به نمایشگاه خرما، گفت: این نمایشگاه بستری برای معرفی توانمندی‌ها و تبادل دانش فنی و جذب مشتری و توسعه بازار فروش محصولات؛ این نمایشگاه‌ها عامل ایجاد زیرساخت برای کمک به توسعه اقتصادی استان است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی فارس گفت: محصول خرما یکی از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فارس به شمار می‌رود و این نمایشگاه نیز یک بستر برای معرفی چنین ظرفیت و توانمندی در داخل و خارج کشور است که زمینه ساز افزایش فروش و صادرات هم خواهد بود.

به گزارش بازتاب خبر، دومین نمایشگاه بین‌المللی خرما و صنایع فرآوری خرما از بیست و سوم مهر در شیراز آغاز به کار کرده و تا ۲۶ مهرماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس برپا خواهد بود.

چاپ چاپ کد خبر | : 27805
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.