پیش بینی تولید 15000 تن انواع آبزیان در آذربایجان غربی

‌معصوم فصیح در گفت و گو با خبرنگار بازتاب خبر‌ با اشاره به اینکه در حال حاضر 2 واحد پرورش زالو در آذربایجان غربی در حال فعالیت است، تصریح کرد: با توجه به سود آوری این محصول  2 واحد دیگر‌ پرورش زالو ‌نیز در حال احداث است.

وی خاطر‌نشان کرد: سال گذشته 300 هزار قطعه زالو  با میزان درآمد حدودا یک میلیارد تومان در استان تولید و به بازار عرضه شد.

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی در خصوص صادرات زالو از استان یاد‌آورشد: فعلا به صورت قانونی شرایط صادرات زالو مهیا نشده است.

فصیح با اشاره به اینکه به طور مستقیم  و غیر مستقیم 20نفر در واحد های پرورش زالو در استان  به اشتغال مشغول هستند اظهار کرد: صدور مجوز های لازم برای احداث واحد های پرورش زالو، ارائه خدمات کارشناسی و ارائه تسهیلات بانکی کم بهره از اقدامات مهم اداره شیلات استان در جهت توسعه این محصول سوداور است.

وی ادامه داد: با توجه به نوپا بودن  پرورش زالو درصنعت آبزی پروری  فعلا رتبه بندی استان‌ها وجود ندارد، ولی آذربایجان غربی جزو استان های پیشرو در این زمینه است.

فصیح با اشاره به اینکه آذربایجان غربی از لحاظ تولید منابع آبی رتبه اول را در بین استان های غیر ساحلی در کشور به خود اختصاص داده است، افزود:  پیش بینی می شود میزان تولید انواع آبزیان تا اخر سال جاری به 15 هزار تن برسد.

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی با تاکید به اینکه میزان صادرات انواع آبزیان در سال گذشته 300 تن بود، ادامه داد: میزان صادرات انواع آبزیان عمدتا به کشورهای عراق، ارمنستان، روسیه و آذربایجان بوده و نسبت به مدت مشابه میزان صادرات برابری دارد.

انتهای پیام

کد خبر: 25299
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.