اجلاس «راه ابریشم» می‌تواند درگاه معرفی همدان به کشورهای اوراسیا شود

به گزارش بازتاب خبر، منطقه همدان و نقل از کمیته اطلاع رسانی اجلاس جهانی راه ابریشم، حسین افشاری با بیان اینکه گردشگری محور توسعه استان همدان و اولویت آن است، اظهار کرد: بخشی از توسعه گردشگری به بُعد داخلی و بخشی به گردشگری خارجی مربوط می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز معرفی ظرفیت‌های گردشگری همدان برای جذب گردشگر خارجی حرف اول را می‌زند، ادامه داد: البته با توجه به تبلیغات منفی رسانه‌های معاند علیه کشور، شانس استفاده از رسانه‌های بین‌المللی برای معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت کشور و استان بسیار کم است.

فرماندار همدان با بیان اینکه برای رفع این خلأ و معرفی جاذبه‌های استان باید از ظرفیت برگزاری همایش‌های بین‌المللی استفاده کرد، ادامه داد: این همایش‌ها با حضور متولیان گردشگری دنیا برگزار می‌شود و به طور حتم بستر معرفی بهتر همدان را مهیا می‌کند.

وی «جاده ابریشم» را مهمترین و طولانی‌ترین شاهراه اقتصادی در دنیای قدیم و جدید عنوان کرد و گفت: ۱۶ کشور در مسیر «راه ابریشم» قرار دارند که ۱۴ کشور برای حضور در همایش جهانی آن در همدان اعلام آمادگی کرده‌اند.

افشاری با اشاره به حضور ۴۰ میهمان خارجی در این رخداد بین‌المللی افزود: اجلاس «راه ابریشم» از امروز با حضور مسئولان یونسکو و کشور آغاز به کار خواهد کرد که برنامه‌های آن تا هفتم مهرماه ادامه دارد.

وی در ادامه از افزایش ۳۰ درصدی حضور گردشگران در همدان خبر داد و با بیان اینکه این روند افزایشی در نتیجه برگزاری اجلاس‌های بین‌المللی بوده است، گفت: این اتفاق به معنای آن است که در معرفی همدان به دنیا اتفاقات خوبی رخ داده است.

فرماندار همدان تصریح کرد: سالانه باید برنامه‌های دیگری در حوزه گردشگری تعریف شود تا مقیاس و جامعه مخاطب ما منطقه، آسیا و کل کشور‌های آسیای جنوب غربی و دنیا باشد.

وی ضمن بیان اینکه باید به تناوب برای همدان برنامه‌هایی را در نظر گرفت، افزود: می‌توان در حوزه معرفی همدان به کشور‌های اوراسیا همایشی برگزار کرد.

افشاری با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت کشور‌های اسلامی نیز در حوزه تقویت گردشگری همدان استفاده کرد، یادآور شد: تعریف و معرفی تقویم گردشگری برای استان و شهر همدان نیز باید مد نظر باشد.

انتهای پیام

کد خبر: 26297
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.