تونل اربعین زیر بار ترافیک رفت

به گزارش بازتاب خبر، مهندس «علی‌اصغر کاظمی» با بیان اینکه این تونل با ۲ هزار و ۵۰۰ متر طول در مسیر ایلام- ایوان- اسلام آباد غرب- کرمانشاه قرار دارد، اظهار کرد: احداث تونل قلاجه ۱۲ کیلومتر از این مسیر را که گردنه پر پیچ و خم با شیب زیاد و برف‌گیر است، حذف و فاصله آن را  ۱۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند.

وی افزود: این تونل در اربعین سال گذشته با روشنایی موقت و بدون تهویه هوا به منظور کاهش ترافیک محور حمیل – ایلام زیر بار ترافیک رفت اما از سال گذشته تاکنون با پیگیری‌های بسیار و تأمین اعتبار لازم تا ۱۵ مهر به صورت استاندارد زیر بار ترافیک خواهد رفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام یادآور شد: برای ایجاد روشنایی استاندارد این تونل دو خط تأسیسات روشنایی به طول پنج کیلومتر و ۴۰ دستگاه جت فن نیز برای تهویه گازهای سمی و خطرناک نصب شده است.

کاظمی اضافه کرد: خط انتقال برق به طول ۱۰ کیلومتر از فیدر شهرستان گیلان غرب از توابع استان کرمانشاه نصب و در این راستا ۳۰ کیلومتر کابل در سه مسیر به کار رفته است.

وی یادآور شد: با بهره برداری از تونل قلاجه و تقسیم ترافیک بین دو محور کرمانشاه- حمیل- ایلام و کرمانشاه- ایوان- ایلام در ایام اربعین  انتظار می رود دیگر شاهد گره ترافیکی و افزایش مدت زمان سفر در این مسیرها نباشیم

انتهای پیام

کد خبر: 27286
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.