دیده‌بان حقوق‌بشر: بحرین مراقبت‌های پزشکی لازم را برای زندانیان فراهم نمی‌کند

به گزارش بازتاب خبر، به نقل از خبرگزاری آناتولی، این سازمان در گزارشی که با همکاری موسسه خصوصی حقوق بشر و دموکراسی بحرین آن را تدوین کرده است، اظهارات دو فعال زندانی و نزدیکان چهار تن از فعالان مخالف بازداشتی را آورده است.

هنوز مقامات بحرین نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند اما آنها معمولا ادعا می‌کنند که حقوق زندانیان را رعایت می‌کنند.

این سازمان حقوق بشری اعلام کرد، مقامات زندان‌ها، زندانیان را خودسرانه از مراقبت‌های پزشکی فوری محروم کرده، از انتقال آنها به نزد پزشکان متخصص امتناع می‌کنند، نتایج معاینات پزشکی زندانیان را اعلام نمی‌کنند و به عنوان نوعی مجازات دارو را از آنها محروم می‌کنند.

طبق اعلام این سازمان، هر شش زندانی مذکور از سال ۲۰۱۱ به دلیل نقش بارزشان در مخالفت و اعتراضات برای مطالبه دموکراسی، در حال گذراندن حکم حبس خود هستند.

در این راستا، معاون مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر گفت: شرم آور است که مقامات بحرین زندانیان  را از مراقبت‌های پزشکی که فوراً به آنها احتیاج دارند، محروم می‌کنند، اقدامی که بعضی اوقات زندگی آنها را به خطر می‌اندازد.

وی افزود: در اصل بسیاری از این افراد هرگز نباید زندانی شوند و محرومیت اجباری از مراقبت‌های پزشکی می‌تواند مجازاتی خارج از چارچوب قانون باشد. محرومیت هر زندانی از مراقبت‌های پزشکی نقض قوانین استاندارد حداقلی سازمان ملل در رفتار با زندانیان موسوم به “قوانین ماندلا” است.

انتهای پیام

کد خبر: 27244
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.